pátek 14. října 2011

High Sagres noon

Po malé odmlce další zprávy za zbytek týdne.
V úterý jsme byli znova na pláži Tonel, a šlo mi to jak nikdy předtím. Cvičil jsem standupy v pěně a bylo to super. Odpoledne byly horší vlny, ale dopoledne byly na to ideální. Měl jsem z toho opravdu dobrý pocit.
Pak přišla černá středa. Byli jsme prvně na jiné pláži, dál od Sagres a vlny byly všelijaké. Bylo tam i víc lidí a docela se o ty vlny navzájem rvali a jako by toho nebylo dost, nedokázal jsem žádnou chytit, natož dát standup. Bylo to opravdu strašný, cítil jsem se jak hráči HC Sparta celou minulou sezónu :) Při odjezdu jsmepak ještě sledovali hádku 2 surfařů, kdy jeden druhému poškodil prkno, když mu nedal přednost na vlně ( to mi připadlo, že se tam stalo několikrát) a ať to zaplati etc. Jsem zvědav, jestli nějaké prachy dostal, ale spíš se z toho snažil vykecat, že on za to nemohl bla bla.
A aby se to vylepšilo, tak jsem se celou dobu těšil na to studené pivo v lednici na zlepšení nálady a co myslíte? Lednice vyluxovaná. Měl jsem chuť někoho zabít....
 Tak mě to všechno  nalomilo, že jsem si dal ve čtvrtek volno a zase se trochu prošel po okolí, udělal nějaké fotky a tak.
Ale dneska zase surf, tak napíšu večer, jestli to šlo líp.

pondělí 10. října 2011

Surfer, dude

Po vvčerejším odpočinkovém dni s prohlídkou Sagres, zkouknutí místních pláží,nakoupení pohledů k plnění slíbených závazků, a večere v místním baru dnes došlo i na mě!
Surfoval jsem!!
To jsem si zase dal!! :)
Kecám, docela to šlo, ale musím trénovat. Se správným standupem mám docela problém, špatně po něm postavím nohy, nebo se mi to celkově nechce pořádně povést, tak jsem dneska strávil většinu času v pěně a chytal vlny, abych se mohl co nejčastěji postavit a zlepšovat se. Protože tu budu 2 týdny, času by mělo být dost. Prvně jsem tedy surfoval se softboardem a je to teda sakra snadné chytit vlnu, oproti regulérním surfboardům, ale doufám, že tu techniku standupu rychle zlepším, abych zase měl klasický longboard.
Jinak je tu se mnou povícero dalších lidí - 3 holandští sourozenci Sander, Emily a Yuris, Ewan ze Skotska v mém věku, Nikki a Veronica z Německa ( neodvisle na sobě, a přitom obě z Mnichova:)), ze staffu Bruno, Mercedes, Sara, Matt ( Australan, co tu dělá instruktora) a další, jejichž jména jsem ještě nestačil tak úplně pochytit :)
Počasí je pořád pěkné, není horko, ale slunce pálí,co může, ale zatím úspěšně odolávám spálení.
To asi pro dnešek enough.

Sagres fever

Včerejší cesta byla dosti zajímavá.
Po předčasném prchu z bollywoodu následovala pětihodinová cesta busem SA a šestihodinové čekání na mnichovském letišti, než budu moct nastoupit do letadla Lufthansy. Cesta do Lisabonu trvala ani ne 3 hodiny, a musím přiznat, že mají moc dobré jídlo i víno, produzieren alles im Germany :)
Čekání v Lisabonu už bylo kratší, na druhou stranu bylo zpoždění v odletu. Do Fara vše v pohodě, jen na pásu se mi úspěšně zasekl bágl o jednu přezku, tak jsem se trochu zdržel. Pak měla následovat cca 15minutová cesta do centra města, která ovšem trvala skoro hodinu, protože místní měli zrovna občanskou neposlušnost, a zpomalovali dopravu včetně neustálého troubení, protože museli začít platit za zrovna dokončenou dálnici. Tak mi ujel vlak, který měl pak přípoj na bus do Sagres, ale zase jsem tam narazil na 2 švýcary, co se taky jedou učit surfovat, se kterými jsem si pak vzal taxi z Lagosu do Sagres. Ve vlaku jsme dokonce potkali nějakého němce, co tu každý rok tráví dovolenou a poskytl nám různé rady,co se mohly hodit.
Nu, a jen co jsem dorazil do "kempu", ukázalo se, že Mercedes, jedna z organizátorů, slaví narozeniny, tak se pořádá na její počest párty - opuletní hostina - mušle na víně, pasta, saláty, úžasný žebra na medu a sojóvce... No ne nadarmo jsou Mercedes a Bruno kuchaři.
Následovala zábava v místním baru Dromedario, ale poněkud znaven nedostatkem spánku jsem šel do postele dokonce dříve, než obvykle doma:)

neděle 9. října 2011

In between

Ha, zase po letech na blogu, a mezitím Syrionx reloaded, nová práce, Syrionx unloaded, nová práce, a teď surf v Portugalsku.
To já jen, abyste měli tu kontinuitu :)))